CFOG

Cooperative Flashpoint Online Gaming
Obecny czas: 2019-06-16, 04:10

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: SWEAR TO FIGHT - fabuła
PostWysłany: 2013-04-05, 16:07 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-07-11, 13:16
Posty: 2016
Miejscowość: Watford / Bielsko-Biała
Stiepan Akuła, Czaronoruski Ruch Czerwonej Gwiazdy - na łamach dziennika Czarnoruska Prawda, 03/04/2013 napisał(a):
- Północne prowincje Czarnorusi, zwłaszcza Południowa Zagoria już dawno powinny zostać włączone do Federacji Rosyjskiej. Zdecydowana większość mieszkańców tych terenów to ludzie mówiący po rosyjsku, myślący po rosyjsku i czujący po rosyjsku. Przeciwstawianie się woli tych ludzi przez prozachodnią opcję rządową stanowi pogwałcenie naturalnego prawa narodów do samostanowienia. Taka sytuacja po prostu nie może być tolerowana. Dodatkowo koncentracja sił wojskowych wzdłuż północnej granicy, eufemistycznie nazywanych formacjami "granicznymi" i "obronnymi" stanowi wyraźną prowokację i osobiście dziwię się naszym rosyjskim partnerom, iż prócz oficjalnych ostrzeżeń nie zdecydowali się jeszcze na żaden konkretniejszy ruch.Jurij Kołpakow, rzecznik rządu - na łamach Sztandaru Czarnorusi, 04/04/2013 napisał(a):
- Z ogromnym niepokojem obserwujemy nasilającą się retorykę gróźb i agresji, pojawiającą się na ustach zarówno opozycji, jak i niektórych polityków Federacji Rosyjskiej. Zwłaszcza ci ostatni powinni przemyśleć poziom swojego zaangażowania w sprawy, które nie powinny pozostawać w zakresie ich zainteresowania. Czarnoruś była, jest i będzie niepodległa, a rząd uczyni wszystko, by tej niepodległości bronić. Z tego i wyłącznie z tego powodu wzmocnione zostały w ostatnim czasie formacje graniczne na północy. Rząd nie usiłuje nikogo straszyć, ani nikomu grozić - ale jednocześnie odpowiedzialny jest przez Konstytucję za utrzymanie status quo, której nota bene podlegają również zamieszkujące na obszarze Czarnorusi mniejszości narodowe.

_________________
http://www.polskilogopeda.co.uk | http://www.tomaszlibich.net
"Zmienność decyzji świadczy o ciągłości dowodzenia."


Góra
 Profil Wyślij prywatną wiadomość E-mail  
 
 Temat postu: Re: SWEAR TO FIGHT - fabuła
PostWysłany: 2013-04-17, 15:03 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-07-11, 13:16
Posty: 2016
Miejscowość: Watford / Bielsko-Biała
Sztandar Czarnorusi, wieczorne wydanie specjalne 05/04/2013:

DO BRONI!

Haniebny dzień, wróg u bram! Północne granice naszej Ojczyzny w ogniu!

Zgodnie z oficjalnym, choć lakonicznym komunikatem rządu, od dzisiejszego poranka nasz kraj pozostaje w stanie wojny. Niespodziewanie, bez oficjalnego wypowiedzenia działań wojennych, silne zgrupowanie wojskowe przekroczyło nasze granice rozpoczynając potyczkę z formacjami granicznymi. We wrogich oddziałach rozpoznano jednostki Sił Zbrojnych Republiki Białorusi wspierane przez bojowników Czarnoruskiego Ruchu Czerwonej Gwiazdy.

W ciągu kilku pierwszych godzin, które minęły od rozpoczęcia tego haniebnego ataku, nie pojawił się żaden oficjalny komunikat ani ze strony rządu białoruskiego, ani rosyjskiego.

Narodzie, bądź gotów! Dla naszej Ojczyzny nadchodzi czas próby!


-----------------------------------------------------------------------------

Image

-----------------------------------------------------------------------------

Komunikat Dowództwa Wojsk Lądowych nr 02/N/20130405-B, okólnik szyfrowany

Ogólna sytuacja taktyczna na rubieży północnej

Nieprzyjaciel przeprowadził zsynchronizowane uderzenie na dwóch kierunkach - północno-zachodnim, w rejonie przełęczy Grozowy Pass (krypt. Lambda) oraz centralnym, w rejonie zbiornika wodnego Pobeda Dam (krypt. Kappa).

1. Lambda

Uderzenie sił lądowych, w tym co najmniej 2 (dwóch) drużyn zmechanizowanych wspieranych przez 1 (jeden) pluton czołgów z towarzyszeniem 6 (sześciu) drużyn piechoty zmotoryzowanej w kierunku południowym.

Nacierający drogą z kierunku północnego przeciwnik odrzucił nasze formacje graniczne w rejon bazy Delta, gdzie doszło do starcia, w którym nasze oddziały stawiły zacięty opór. Ze względu na silne wsparcie artylerii próba zatrzymania impetu natarcia zakończyła się niepowodzeniem.

Wysłane z Bazy Głównej Sektora Północnego Delta siły interwencyjne Omega, których zadaniem było dokonanie przeciwuderzenia, starły się z wrogiem w rejonie Gamma. Z ostatnich meldunków wynika, iż siły wroga okazały się zbyt duże i po podciągnięciu przez niego dodatkowego wsparcia, oddziały ze zgrupowania Omega zostały rozbite. Związanie walką wyhamowało jednak impet wrogiego natarcia i na obecną chwilę brak meldunków o dalszych starciach na tym kierunku.

W rejonie Echo zgrupowanych zostało 5 (pięć) drużyn zmotoryzowanych i 1 (jedna) drużyna zmechanizowana, które okopały się i przygotowały blokadę, na której będą mieli za zadanie zatrzymać wrogie siły. Blokada wraz z okolicznymi umocnieniami stanowi aktualnie pierwszą linię obrony.

Wokół Delta trwają obecnie intensywne prace inżynieryjne przy budowie drugiej lini obrony. Sama Delta stanowi odtąd trzecią linię obrony oraz punkt wsparcia logistycznego i wycofania walczących oddziałów.

2. Kappa

Uderzenie sił lądowych, w tym 1 (jednej) drużyny zmechanizowanej wspieranej przez 3 (trzy) drużyny piechoty zmotoryzowanej w kierunku południowym.

Natarcie przeciwnika przełęczą z kierunku północnego zatrzymało się na umocnieniach w rejonie tamy i zbiornika wodnego. Pomimo wspracia artylerii, wróg nie zdołał przełamać naszej obrony, choć silny ostrzał i wsparcie artylerii mocno ją osłabiło. Aktualnie w kierunku Kappa kierowane są wszystkie siły, jakimi dysponujemy w rejonie Krasnostavu i Berezino. Ciężkie walki w rejonie nadal trwają.

3. Wsparcie artyleryjskie

Kolumny transportujące baterie dział dla zapewnienia wsparcia artyleryjskiego walczących oddziałów są w drodze. Ich aktywnego działania na odcinkach Lambda i Kappa nie przewiduje się w ciągu najbliższych godzin.

4. Wsparcie powietrzne

Według informacji dostarczonych przez Sztab Główny, nasz amerykański sojusznik ograniczy wsparcie do zakresu uzgodnionego umowami dwustronnymi - a zatem patrolowania granicy morskiej i wybrzeża. W zależności od rozwoju sytuacji i ewentualnego zaangażowania strony rosyjskiej, podjęte zostaną dalsze decyzje.

Nie zaobserowowano dotąd aktywności wrogich sił powietrznych na żadnym z odcinków prowadzonego natarcia.

5. Dalsze wytyczne dla pododdziałów

W kolejnych rozkazach szczegółowych.

Potwierdzić odbiór.

Generał Jurij Iwanow Kowalewski, Z-ca SzeSzta

_________________
http://www.polskilogopeda.co.uk | http://www.tomaszlibich.net
"Zmienność decyzji świadczy o ciągłości dowodzenia."


Góra
 Profil Wyślij prywatną wiadomość E-mail  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 2 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group