CFOG

Cooperative Flashpoint Online Gaming
Obecny czas: 2019-06-16, 04:01

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina
Zamknięte forum Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 12 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: AAR - After Action Report
PostWysłany: 2010-05-01, 22:43 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-07-11, 13:16
Posty: 2016
Miejscowość: Watford / Bielsko-Biała
AAR 3004010 - Świt Jeruzalem

ZADANIE

Wyeliminować Walida Obeidi, palestyńskiego terrorystę.
Prawdopodobne miejsce ukrywania się celu: BA-BB (14-16).

ODDZIAŁ

Zulu
1. Shelton (CO, Medic)
2. Badi (RTO)

Alpha
1. Czubaka (Ranger TL)
2. Alex (Ranger KM M249)

Bravo
1. ufoman (Ranger TL)
2. Sjerra (Ranger AT SMAW)
3. Dymion (Ranger GL)

Delta
1. Duku - (Sniper TAC50)
2. Rafalski (Spotter RTO)

Echo
1. SiD (Pilot śmigłowca)

ZAMIAR DZIAŁANIA

Dowódca operacji podjął decyzję o realizacji zadania w oparciu o następujące fazy:
- transport na pozycje wyjściowe
- rozpoznanie
- szturm i likwidacja celu
- ewakuacja oddziału

PRZEBIEG OPERACJI

W pierwszej fazie sekcja Delta z zadaniem ustalenia pozycji celu została przetransportowana przez Echo w rejon Foxtrot, skąd kontynowała fazę rozpoznania w kierunku północnym. Podczas lądowania w bazie po powrocie z misji transportowej, śmigłowiec Echo uległ poważnemu wypadkowi, na skutek którego śmierć poniósł pilot.

W tym czasie sekcje Alpha (w struktury której weszła Zulu) oraz Bravo, z wykorzystaniem dwóch pojazdów humvee rzutem kołowym przemieściły się w rejon Kilo, gdzie założona została baza przejściowa. Po drodze, w rejonie Gamma, doszło do krótkotrwałego kontaktu ogniowego z niezidentyfikowanym przeciwnikiem, po ostrzelaniu którego kolumna ruszyła na ustalone pozycje.

Po pieszym rekonesansie w kierunku południowo-zachodnim i rozpoznaniu terenu na odległość około 400 metrów oraz nawiązaniu łączności z sekcją Delta i potwierdzeniem jej braku kontaktu wzrokowego z celem, zarządziłem przemieszczenie sekcji Alfa i Bravo w rejon Lima, z zamiarem założenia tam kolejnej bazy przejściowej. Po dotarciu na miejsce oceniłem, iż ze względu na swoją ekspozycję nie nadaje się na dłuższy postój i zarządziłem natychmiastowy rajd na pozycję Mike, z którą uzyskaliśmy kontakt wzrokowy i która znacznie bardziej odpowiadała moim zamiarom taktycznym.

Po dotarciu w rejon Mike, sekcja Bravo otrzymała ostrzał z kierunku zachodniego i rozpoczęła wymianę ognia z kilku uzbrojonymi terrorystami, oddalonymi od punktu docelowego zaledwie o kilkaset metrów. W wyniku wymiany ognia śmierć poniósł jeden z żołnierzy z sekcji Bravo (Dymion), a drugi odniósł poważne rany (Sjerra). Przy wsparciu kaemu z drugiego humvee, przeciwnik został zdziesiątkowany, pozbawiony inicjatywy i chwilowo odparty.

Ze względu na straty oddziału oraz wyraźnie podupadłe morale w sekcji Bravo, grupa została przeorganizowana (do Bravo dołączył Czubaka) i zarządziłem natychmiastowe oderwanie się w kierunku CCP. Po dotarciu na powrót do punktu Kilo podjęliśmy próbę udzielenia pomocy medycznej ciężko rannemu żołnierzowi, która zakończyła się niepowodzeniem. Po odpędzeniu pojedynczych kontaktów, które najwyraźniej podążyły za nami z zachodu, kolumna wyruszyła w kierunku szpitala polowego w bazie głównej, gdzie rannemu udzielona została fachowa pomoc.

Dzięki utrzymywaniu na bieżąco łączności radiowej z Deltą uzyskaliśmy informacje, iż pozyskała i utrzymuje ona kontakt wzrokowy z obiektem, który może stanowić cel operacji, ale stuprocentowa identyfikacja jest niemożliwa. Dodatkowo Delta zameldowała obecność kilkudziesięciu uzbrojonych terrorystów w bezpośredniej bliskości domniemanego celu. Biorąc pod uwagę powyższe, a także poniesione straty i zapadające ciemności w połączeniu z brakami w specjalistycznym wyposażeniu do działań nocnych, podjąłem decyzję o ewakuacji sekcji Delta z punktu Fokstrot, gdzie zwiadowców podjęły Alfa i Bravo, a następnie rzutem kołowym odtransportowały cały oddział do bazy. Tam nastąpił odbój.

Zadanie nie zostało zrealizowane.

Shelton, CO

Image

_________________
http://www.polskilogopeda.co.uk | http://www.tomaszlibich.net
"Zmienność decyzji świadczy o ciągłości dowodzenia."


Ostatnio edytowany przez shelton, 2010-05-02, 22:22, edytowano w sumie 1 raz

Góra
 Profil Wyślij prywatną wiadomość E-mail  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 2010-05-08, 12:40 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-07-03, 15:47
Posty: 2651
Miejscowość: Wrocław
AAR 0705010 - Piraci

ZADANIE

Odbić 7 zakładników z rąk somalijskich piratów.

ODDZIAŁ

Zulu
1. ufoman (CO, Medic)
2. Badi (RTO)

Alpha
1. Szymanowski (NAVY SEAL TL)
2. Borsuk (NAVY SEAL RFL)
3. Sjerra (NAVY SEAL RFL)

Bravo
1. Werner (NAVY SEAL TL)
2. Palladin (NAVY SEAL RFL)

Orzeł
1. SiD (Pilot)
2. Misiek (Gunner)

ZAMIAR DZIAŁANIA

Dowódca operacji podjął decyzję o realizacji zadania w oparciu o następujące fazy:
- wylądowanie na statku
- zajęcie pozycji przy drzwiach
- szturm i eliminacja zagrożenia
- ewakuacja

PRZEBIEG OPERACJI

Lecąc od południa Orzeł wylądował między kontenerami jednocześnie prowadząc ogień zaporowy w kierunku nadbudówki. Sekcje Alpha, Bravo i Zulu wyskoczyły i ruszyły w stronę nadbudówki. Orzeł krążył wokół statku prowadząc ogień do zauważonych celów.

Poruszając się w ciasnej alejce, zlikwidowaliśmy 3 kontakty, które wyskoczyły zza szczelin kontenerów. W końcu Bravo dotarło do "niebieskich drzwi", Zulu zostało, Alpha ruszyła dalej okrążając nadbudówkę od północy i ustawiła się przy "czerwonych drzwiach". Zulu ubezpieczało Bravo.

Na hasło "Mike! Mike! Mike!" rozpoczął się szturm. Bravo wrzuciło flashbang do pomieszczenia. Operator granatu został oślepiony, z tego powodu Zulu włączyło się do szturmu. Warunki w pomieszczeniu spowodowały, ze na zewnątrz huk był słabo słyszalny, to opóźniło wejście Alphy o około 2sek. W trakcie ataku został ranny RTO(Badi). Po zabezpieczeniu terenu udzieliłem pierwszej pomocy Badiemu. Zlikwidowaliśmy 4 "piratów", 1 z zakładników zginął.
Skontaktowałem się z Orłem, który zameldował, że nadbudówka jest czysta. Pozostałe sekcje ruszyły to sprawdzić.

Po przeliczeniu zabitych/rannych/zakładników ewakuowaliśmy się do bazy.

BILANS

1 ranny(Badi)
6 zakładników przeżyło
17 zlikwidowanych piratów, w tym DSHKM

Zadanie zostało zrealizowane.

ufoman, CO

Image

Image

Image

_________________
Image
Image


Góra
 Profil Wyślij prywatną wiadomość E-mail  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 2010-05-22, 14:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-07-03, 15:47
Posty: 2651
Miejscowość: Wrocław
AAR 21052010 - Shadow of the King

ZADANIE

Zorganizować i zrealizować akcję ewakuacyjną dla dwóch agentów terenowych CIA w
chwili otrzymania od nich sygnału o gotowości do wycofania się z rejonu działań.

ODDZIAŁ

Agenci CIA
1. badi(Mr. Brown)
2. Werner(Mr. Black)

Warchlaki

Alpha
1. ufoman (CO)
2. Palladin (MG)
3. Pit (DMR)
4. MaxiKaaz (Medic)

Bravo
1. Szymanowski (TL)
2. Iceman (AR)
3. Borsuk (Specialist)
4. Shelton (SD)

ZAMIAR DZIAŁANIA

Dowódca operacji podjął decyzję o realizacji zadania w oparciu o następujące fazy:
- wylądowanie, zabezpieczenie terenu i nawiązanie kontaktu z agentami CIA
- niezauważone przekroczenie granicy
- zajęcie pozycji na wzgórzach, przygotowując osłonę dla agentów
- ewakuacja zdobycznym śmigłowcem

PRZEBIEG OPERACJI

Po wylądowaniu na lotnisku Aeroporto Tasmera utworzyliśmy obronę okrężną wokół wieży kontroli lotów ze snajperem jako obserwatorem na dachu.
4 Minuty po naszym przybyciu na miejsce lądowiska podjechał BUS, jak się okazało, nie byli to agenci, tylko żołnierze Roberto Mugabiego.
Zagrożenie zostało zlikwidowane, po chwili podjechała również ciężarówka z sojuszniczym wojskiem republiki.
Po nawiązaniu kontaktu z agentami udaliśmy się do ich bazy w celu omówienia planu działania. O godzinie 10:00 czasu miejscowego ruszyliśmy do akcji.

Agenci stracili pojazd w trakcie przekraczania brodu w 065069 , zostaliśmy zmuszeni do kontynuowania pieszo. Po zajęciu wzgórza "75" 072066 nawiązaliśmy łączność z agentami, którzy przekroczyli granicę dzięki przekupionemu strażnikowi.
Pod osłoną Alphy Bravo wycięła dziurę w siatce i przekroczyła granicę, Alpha dołączyła. Agenci rozpoznali nam posterunek policyjny w miejscowości Cova 067060, ominęliśmy go od wschodu.
Gdy Bravo zajęła pozycję przy wzgórzu 115, nawiązaliśmy kontakt wzrokowy z 3 osobowym patrolem przeciwnika, poruszającego się w kierunku Bravo od strony wschodniej.
Podjąłem decyzję o likwidacji przeciwnika, wpadł w krzyżowy ogień obu sekcji. Jednemu z Bravo została udzielona fachowa pomoc medyczna.
Wkrótce Mr. Black zameldował, ze Mr. Brown nie żyje i potrzebuje pomocy ponieważ jest ścigany. Zajęliśmy pasmo górskie między wzgórzami 95 i 115.
Otworzyliśmy ogień do wrogiego patrolu 060059, który zaniechał pościgu za agentem i wycofał się w kierunku zachodnim. Po przejęciu agenta zmuszeni byliśmy otworzyć ogień do policjantów w Cova, dość szybko zdali sobie sprawę, że nie dadzą rady i uciekli między zabudowania.

Mr. Black podał informację, że akcja została spalona i trzeba się ewakuować. Zdecydowaliśmy się zaatakować lądowisko śmigłowców w 064053. Bravo zajęła wzgórze 95, Alpha udawała się na wzgórze 52. Przeciwnik wykrył Bravo i Alpha z biegu zmuszona została ruszyć do szturmu.
Zlikwidowaliśmy 5'ciu strażników oraz Hilux'a z KM'em, ponosząc straty 2 ludzi (Palladin, Szymanowski). Niestety śmigłowiec ucierpiał od niecelnego strzału z granatnika i nie nadawał się do użytku.
Podjąłem decyzję o pieszej ewakuacji tą samą drogą co weszliśmy. W trakcie przekraczania drogi na NE od Cova straciliśmy medyka(MaxiKaaz).
Po wycofaniu się na wzgórze 75 zakończyliśmy operację.

Nasze zadanie zostało częściowo wykonane, wyprowadziliśmy jednego agenta.

ufoman, CO

Image

_________________
Image
Image


Góra
 Profil Wyślij prywatną wiadomość E-mail  
 
 Temat postu:
PostWysłany: 2010-06-19, 14:09 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-07-03, 15:47
Posty: 2651
Miejscowość: Wrocław
AAR 18062010 - Wilk i Zając

ZADANIE

Zniszczyć umocnione stanowisko obrony przeciwlotniczej nieprzyjaciela.

ODDZIAŁ

Alpha

1. ufoman (CO)
2. Sjerra
3. Sadhu
4. maro
5. Shelton

Bravo

1. Szymanowski
2. Iceman
3. Werner
4. Aedrill

ZAMIAR DZIAŁANIA

Dowódca operacji podjął decyzję o realizacji zadania w oparciu o następujące fazy:
- zrzut spadochronowy i zgrupowanie w punkcie RV(134032)
- przygotowanie zasadzki w punkcie WILK i przechwycenie ładunków wybuchowych
- atak pozycji ZAJĄC
- ewakuacja do punktu MEWA

PRZEBIEG OPERACJI

Już w trakcie lotu nasz grupa natrafiła na problem spowodowany zbyt szybkim lotem śmigłowca, dodatkowym utrudnieniem był jego lot na skraju brzegu. W celu uniknięcia zamieszania, skok odbywał się na komendę dowódcy. Spowodowało to spore rozproszenie drużyny(ponad 2km). Po około 20 minutach wszyscy znaleźliśmy się w wcześniej ustalonym punkcie RV(134033). Zarządziłem obronę okrężną i przystąpiliśmy do dalszego planowania. Okazało się, że Szymanowski skręcił kostkę podczas lądowania, do końca misji zmagał się z tym problemem.

Kolejnym celem było zdobycie ładunków wybuchowych do realizacji głównego zadania. Z punktu RV ruszyliśmy w okolice miejsca zasadzki WILK, do WP3. Na miejscu zauważyliśmy ciężarówkę cywilną a zaraz za nią amunicyjną. Pozwoliliśmy im przejechać ponieważ nie byliśmy gotowi do ataku. Plan zasadzki opierał się na:

- wyodrębnieniu buddyteam'ów(Alpha1,2) na skrzydłach KILL ZONE, których celem było rozpoznanie nadjeżdżającego pojazdu a następnie unieruchomienie go w KILL ZONE(zależnie od kierunku poruszania się pojazdu, po rozpoznaniu dany buddyteam schodził z drogi do WP3, aby nie zostać narażonym na friendly fire)
- po zatrzymaniu pojazdu rzucenie hasła: "Wilk okulał!", co było sygnałem ataku dla Bravo
- zabezpieczenie skrzydeł przez Alpha1,2 na czas ataku Bravo
- przechwycenie ładunku, rzucenie hasła: "Wilk syty!" i ewakuacja do WP3, docelowo do WP2 położonego 300m dalej na wschód

Po zajęciu pozycji, po 20 minutach przejechała ciężarówka cywilna, przepuściliśmy ją. Po kolejnych 10 nadjechał hilux z KM'em, również go puściliśmy. Cywilna pojawiła się jeszcze parę razy. W 50 minucie ponownie nadjechał hilux, tym razem wypatrzył Alpha2 i otworzył ogień nie zatrzymując się. Podjąłem decyzję o likwidacji zagrożenia. Wszelkie ślady usunęliśmy z drogi. Straciliśmy jednego człowieka z Alpha2(Sadhu), zastąpił go Aedrill z Bravo.
Po łącznie 80 minutach oczekiwania uznałem, ze zasadzka została spalona i nie doczekamy się ciężarówki. Przeszliśmy do realizacji planu B, ataku składu amunicji NIEDŹWIEDŹ.

Po przegrupowaniu w WP3 ruszyliśmy na zachód, po cichu licząc, że ciężarówka złapała gumę i ją wypatrzymy, nadaremno. Dotarcie do pozycji wyjściowych na SE od NIEDŹWIEDZIA poszło bez problemu.
Plan ataku opierał się na:

- rozmieszczeniu sekcji Alpha na S od celu, Bravo na E od celu.
- na sygnał: "Atak! Atak! Atak!" Bravo wrzuca granaty i następuje jednoczesny szturm całej drużyny
- po likwidacji zagrożenia założenie obrony okrężnej, zebranie ładunków i dalsza realizacja planu głównego

Po zajęciu pozycji i rzuceniu hasła do ataku sekcja Bravo rzuciła granaty. Pech chciał, że większość z nich nie dosięgła celu, a jeden odbił się od gałęzi zabijając i raniąc połowę sekcji Bravo. Na przerwanie szturmu było już za późno. Alpha została zlikwidowana 20 sekund później.

Zadanie nie zostało zrealizowane.

ufoman, CO

Image

Image

_________________
Image
Image


Góra
 Profil Wyślij prywatną wiadomość E-mail  
 
 Temat postu: Re:
PostWysłany: 2011-04-09, 13:21 
Offline
CFOG Drużyna A
CFOG Drużyna A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2010-02-25, 11:54
Posty: 252
Miejscowość: Warszawa
AAR 08042011 - Resistance IV_Co16@

WO
viewtopic.php?f=49&t=1633&p=60457#p60457

ZADANIE
1. Zniszczyć rozdzielnię prądu (T1) w pobliżu Zelenogorska
2. Zdobyć sprzęt radiowy w pobliżu Drożina (T2)

ODDZIAŁ

Żbik
1. Werner (SL,CO)
2. Modry
3. Sadhu

Niedźwiedź
1. Kojee (FTL)
2. Marshal
3. Sjerra
4. Mikkrish

ZAMIAR DZIAŁANIA

Dowódca operacji podjął decyzję o realizacji zadania w oparciu o następujące fazy:
(I) dotarcie do punktu obserwacyjnego OB1, obserwacja otoczenia celu T1 oraz strony Zelenogorska
(II) skryte dotarcie do celu T1, podłożenie ładunków, skryta ewakuacja na drugą stronę polany, zdalne wysadzenie celu T1
(III) dotarcie do punktu obserwacyjnego w pobliżu celu T2, decyzja o dalszych działaniach

PRZEBIEG OPERACJI

FAZA I

Operacja rozpoczęła się ze stratami marszowymi, których powodem były problemy z łącznością oraz niepunktualnym dotarciem dwóch uczestników na miejsce akcji. Po podliczeniu sił oddziału podjęto decyzję o uformowaniu dwóch sekcji, przy czym zadania 4-osobowej sekcji Niedźwiedź to: rozpoznanie, nawigacja, działania dywersyjne, oraz zadania 3-osobowej sekcji Żbik to: dowodzenie, ubezpieczenie, wsparcie ogniowe w sytuacji walki.

Pierwsza faza operacji polegała na dotarciu rzutem pieszym do punktu obserwacyjnego OB1. Przemarsz odbył się południowo zachodnim zboczem wzgórza 333, na którym jednocześnie ustalono awaryjny punkt zborny ZB1. Po osiągnięciu południowego skraju lasu drużyna zmieniła kierunek na wschodni tak aby poruszać się w stałej odległości od granicy otwartej przestrzeni. W międzyczasie, w punkcie STR1 sekcja Żbik doznała straty w postaci poważnego omdlenia jednego z żołnierzy. Drużyna postanowiła kontynuować przemarsz, pozostawiwszy zakamuflowanego żołnierza na miejscu, wraz z pisemną instrukcją dalszego postępowania na wypadek odzyskania przez niego przytomności.

Po dotarciu do punktu obserwacyjnego OB1 nawiązano ponowny kontakt z omdlałym żołnierzem, który w ślad za drużyną dotarł do niej w punkcie docelowym oraz zasilił ponownie jej szeregi.

Image

FAZA II

W trakcie przemarszu, a następnie po przeprowadzeniu obserwawcji okolic celu T1 stwierdzono

- aktywność wroga w postaci patroli lekkich pojazdów kołowych dookoła doliny otaczającej cel, jak i na drodze dojazdowej do celu
- aktywność lotniczą w postaci jednego helikoptera przeszukującego
- dwóch niezaalarmowanych żołnierzy zlokalizowanych w obrzarze W1, około 150 metrów od celu T1

Na podstawie tych obserwacji dowódca podjął decyzję o następującym działaniu
a) sekcja Niedźwiedź przemieszcza się do punktu obserwacyjnego OB2
b) pierwsza para sekcji Niedźwiedź przemieszcza się skrycie wzdłuż linii drzew do krańcu lasu w obszarze OP1
c) druga para sekcji Niedźwiedź dociera tą samą drogą do OP1, sekcja Żbik przesuwa się do OB2 w celu ubezpieczenia ewentualnej drogi szybkiego odwrotu
d) sekcja Niedźwiedź na miejscu skrycie rozpoznaje możliwość podłożenia ładunków bez alarmowania wroga, zależnie od wyników rozpoznania i po ewentualnym podłożeniu ładunków, przesuwa się na północny skraj lasu i za pomocą znaków wizualnych informuje Żbik o wyniku działań
e) jeśli przejście na drugą stronę doliny jest możliwe, Żbik przemieszcza do OP1
f) drużyna przemieszcza się na południe wzdłuż drzew i murków (punkty LAD1, LAD2, LAD3) tak aby osiągnąć maksymalną odległość od T1, pozwalającą na zdetonowanie ładunków, po czym saperzy zatrzymują się pozostając na straży tylnej oddziału
g) po odpaleniu ładunków, drużna przemieszcza się jak najszybciej w stronę południową tak aby uchwycić północny skraj lasu w punkcie LAD3

Image

Powyższy plan udało się zrealizować w 100 procentach. Sekcja Niedźwiedź, po rozpoznaniu sytuacji w obszarze OP1, powiadomiła z pomocą sygnałów wizualnych Żbika o możliwości przejścia na drugą stronę doliny oraz o podłożeniu ładunków. Po dotarciu Żbika do OP1, oddział skierował się na południe wzdłuż rozpoznanej wcześniej ścieżki. Para saperska (Niedźwiedź-2) osiągnęli granicę łączności z ładunkami w punkcie LAD1, Żbik zajął w tym czasie pozycję LAD2, Niedźwiedź-1 pozycję LAD3. Po odpaleniu ładunków, Niedźwiedź-2 dotarł w szybkim tempie przez LAD2 do LAD3, w następnej kolejności Żbik, po czym cały oddział sprawnie przemieścił się do punktu ponownego uformowania kolumny F1, skąd udał się wgłąb lasu w kierunku południowym. Przez cały czas działań oddział pozostał niezauważony.

FAZA III

Po przegrupowaniu oddziału w punkcie F1, kolumna skierowała się w stronę punktu R1, w którym nastąpiło przekroczenie drogi oraz dalszy przemarsz w kierunku punktu F2, a docelowo - w stronę drugiego celu T2.

W punkcie F2 dowódca zarządził postój celem poprawienia ekwipunku oraz załatwienia potrzeb osobistych. W tym samym czasie (godz 0210) drastycznie zmieniły się warunki pogodowe. Zapadły tak gęste ciemności, że praktycznie cały oddział stracił możliwość operowania, pozbawiony możliwości obserwacji terenu na dalej niż 1 metr. W efekcie dowódca podjął decyzję o wycofaniu oddziału wgłąb lasu, założeniu tymczasowej bazy oraz o zakończeniu akcji.

Image

PODSUMOWANIE

Zrealizowano
- pierwszy z dwóch wyznaczonych celów, spośród dostępnych wariantów wykonania zadania, wykonano wariant trudniejszy, zadający przeciwnikowi bardziej dotkliwe straty
- odstąpiono od wykonania drugiego celu ze względu na warunki pogodowe uniemożliwiające działanie
- w trakcie zadania nie poniesiono żadnych strat własnych, oddział pozostał w ukryciu przez 100% czasu

Pochwały
- Kojee - za sprawne dowodzenie sekcją i skuteczną koordynację samodzielnych działań w obszarze OP1 przy braku łączności ze Żbikiem
- Marshal - za bardzo dobre rozpoznanie południowego obszaru doliny, co w efekcie umożliwiło sprawną i skoordynowaną ewakuację po podłożeniu ładunków

Upomnienia
- Marshal - za kwestionowanie rozkazów zwierzchnika, oraz samowolne oddalenie się od dowódcy w trakcie działań w obszarze OP1

_________________
Nie ma rzeczy niemożliwych, są jedynie nieopłacalne.


Góra
 Profil Wyślij prywatną wiadomość E-mail  
 
 Temat postu: Re: AAR - After Action Report
PostWysłany: 2011-05-23, 19:12 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-07-03, 15:47
Posty: 2651
Miejscowość: Wrocław
AAR 21052011 - PODODDZIAŁ SKORPION, OPERACJA (CON)FUSION

ZADANIE

1. Rozpoznanie doliny Kakaru
2. Blokada i zabezpieczenie Dabang Pass

Fazy operacji:

I - Alpha - Rozpoznanie
II - Bravo - Zajęcie pozycji wyjściowych
III - Charlie - Atak / Zabezpieczenie i zniszczenie celów
IV - Delta - Ewakuacja

ODDZIAŁ

SKORPION1 (HMMV-TOW)

1. ErTo (d-ca)
2. Sadhu
3. SiD

SKORPION2 (HMMV-M2)

1. Szymanowski
2. Modry
3. Kraku
4. Dawidson

SKORPION3 (HMMV-MK19)

1. ufoman
2. Pit
3. Ender
4. Mikkrish

PRZEBIEG OPERACJI

SKORPION rozpoczął bezpośrednie przygotowania do wymarszu o 0720hrs czasu lokalnego. Na wstępie zameldował się w sieci łączności i uzupełnił braki w wyposażeniu.
O 0740hrs sformował kolumnę pojazdów w kolejności SKORPION2, SKORPION1, SKORPION3 i wyruszył z bazy.

Trasa opierała się o punkty:
SC1 - 055093
SC2 - 059074
SC3 - 058066
SC4 - 058059
SC5 - 063050
SC6 - 057039
Po zaliczeniu WP, poprzedni punkt stawał się automatycznie awaryjnym punktem odskoku.

Pododdział bez przeszkód osiąga rejon 059055 (między SC4, SC5) i spiesza piechotę w celu wykonania fazy ALPHA.

SKORPION3 zajmuje punkt wysokościowy 2359(056053).
SKORPION2 zajmuje punkt wysokościowy 2371(059050).
SKORPION1 pozostaje w osłonie pojazdów.

Po 20-25 minutach obserwacji SKORPION3 przesyła 5 meldunków rozpoznania o siłach nepla:

Image

Raportuje o cyklicznie (interwał 5 minut) przejeżdżającym lekkim pojeździe patrolowym na trasie Dabang Pass-Kakaru oraz o dwóch zgrupowaniach cywilów na placu (05350474), najprawdopodobniej weselników.
W tym momencie SKORPION kończy fazę ALPHA i przechodzi do realizacji fazy BRAVO. W między czasie d-ca SKORPION koordynując działania składa bezpośredni meldunek d-cy grupy KOBRA utrzymującej skrzyżowanie 200m na N od pozycji SKORPION.
W między czasie KOBRA likwiduje prowokację nn sił nepla w rejonie swojej pozycji.
SKORPION osiąga SC5 i przeczekuje na oczyszczenie rejonu MIKE(065045) przebijając się na pełnym gazie po ustaniu walki osiągając SC6.
SKORPION zabezpiecza teren, ustawiając wozy na pozycjach ogniowych luźną linią na kierunek siodła przełęczy Dabang z ubezpieczeniem na dolinę Kakaru, wzmacniając obronę dozorami artyleryjskimi: DOZÓR1(05350376), DOZÓR2(05230365), DOZÓR3(05550365).

W fazie CHARLIE, SKORPION obserwuje natarcie pozostałych pododdziałów, raportując do HQ straty w oddziałach własnych i ludności cywilnej. Celnym strzałem likwiduje jednego z bojowników ściągającego ogień natarcia rażący cywilów.

Po około 25 minutach od ustawienia blokady nadciągają posiłki przeciwnika. Posiłki w składzie 2 pojazdów lekkich, pojazdu opancerzonego i 2 ciężarówek z piechotą zostają przygniecione ogniem z broni zespołowej piechoty i pokładowej ustawionych HMMVEE. Po czym SKORPION wzywa przygotowaną misję ogniową artylerii:
3 szybkie na DOZÓR1
2 szybkie na DOZÓR2
poprawka 2 szybkie 100 LEWO DOZÓR2

W trakcie wymiany ognia spec. Kraku otrzymuje postrzał. Mimo powstrzymania krwawienia jego stan jest krytyczny.
SKORPION wzywa MEDEVAC jednocześnie wysyłając po wykwalifikowaną pomoc medyczną do zespołu która oczyściła Kakaru:

Image

Medyk z Mangusty (Barney) stabilizuje rannego, który po paru minutach zostaje ewakuowany przez śmigłowiec.
Na rozkaz MYŚLIWEGO SKORPION nakazuje przejście do fazy DELTA, po 20 minutach zespół melduje się w bazie gdzie następuje odbój.

ufoman - dowódca sekcji SKORPION3, korekta ErTo - dowódca SKORPION

INNE

Podziękowania:
D-cy zesp. MANGUSTA za zezwolenie na akcję medyczną med. Barney

Wyróżnienia:
spec. Pit (SKORPION3) za utrzymanie rannego do interwencji medyka
SKORPION3 za wzorowe działanie w ramach ewakuacji rannego

Karta Łączności:
ftp/cfog/confusion/kartalacznosci.pdf

Image

_________________
Image
Image


Góra
 Profil Wyślij prywatną wiadomość E-mail  
 
 Temat postu: Re: AAR - After Action Report
PostWysłany: 2011-07-09, 18:44 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-07-03, 15:47
Posty: 2651
Miejscowość: Wrocław
AAR 08072011 - RESISTANCE_V

ZADANIE

Prowadzenie działań nieregularnych w regionie, w ramach których priorytetem jest:

1. Zdobycie radia.
2. Zdobycie aktualnych map.

ODDZIAŁ

HIENA1

1. ufoman (dow.)
2. Jey

HIENA2

1. Iceman
2. Sjerra

HIENA3

1. Silvan
2. Shoter

ZAMIAR DZIAŁANIA

Plan opierał się o związanie ogniem jak największych sił przeciwnika, w celu zmuszenia jego głównych sił do poszukiwań i wzmocnienia patroli/posterunków w okolicach miejscowości Pulkovo(049097). Następnie ewakuacja z tamtego rejonu w kierunku południowym w celu utworzenia zasadzki, której celem jest pozyskanie niezbędnego wyposażenia(radio, mapy, kompasy itp.). Po osiągnięciu tych celów powrót do pozycji wyjściowej.

PRZEBIEG OPERACJI

HIENA rozpoczyna działania o 0600hrs z punktu 047120. Po przezbrojeniu i wstępnej odprawie rusza w kierunku wschodnim, tworząc klin z HIENA2 na czujce i HIENA1, HIENA3 po odpowiednio lewej i prawej stronie.
W trakcie przemarszu regularny kontakt z patrolującym śmigłowcem przeciwnika.
Sekcje bez większych przeszkód osiągają punkt wysokościowy Kustryk(049102) który staje się awaryjnym punktem zbiórki po ataku. Sekcje zajmują pozycje wyjściowe do ataku, odpowiednio H2, H1, H3(patrz mapa) w maksymalnym zasięgu głosu od siebie na wypadek ognia moździerzowego przeciwnika. Regularne kontakty z patrolami pieszymi oraz zmotoryzowanymi na głównej drodze zmierzającej do miejscowości Pogorevka(044089). Dochodzi do likwidacji śmigłowca Mi8 z wyrzutni AA, który ląduje awaryjnie w punkcie X (046094), nikt z niego się nie ewakuuje. KM'y HIENA1 oraz HIENA2 prowadzą ogień do okolicznych patroli na dystansie >400m. Potwierdzamy zadanie minimum 1 straty przeciwnikowi, pozostałe siły zostały zmuszone do wycofania się. Po 2 minutach podlatuje kolejny śmigłowiec, całość wycofuje się do punktu zbiórki i zakłada obronę okrężną.
Po szybkim przegrupowaniu oddział przemieszcza się do punktu wysokościowego 261 (049110). HIENA2 przeprowadza zwiad który ma na celu sprawdzenie możliwości przekroczenia drogi, HIENA3 ubezpiecza NW stronę wzgórza od miejscowości Kozlovka (044107). Dochodzi do kontaktu z patrolującym BTR'em, który odjeżdża w kierunku NW. HIENA przekracza drogę w kierunku SW. HIENA2 stwierdza, że wschodnia droga(044111) nie nadaje się na zasadzkę, decyzja o założeniu zasadzki na drodze zachodniej na 90 stopniowym zakręcie (042111).
Gdy HIENA jest między drogami nadjeżdża UAZ na drogę wschodnią z którego przy budynku, w punkcie 04391129, wyskakuje 3 ludzi. Decyzja natychmiastowej likwidacji zagrożenia. HIENA1, HIENA2 otwiera ogień, HIENA3 flankuje od lewej. Stwierdzono 2 zabitych, 1 uciekł. Na drogę zachodnią najeżdża ciężarówka. HIENA3 sprawdza zabitych i zabiera ich wyposażenie, całość wycofuje się na wschód do lasu. Z bezpiecznego dystansu widać, że w miejscu kontaktu następuje zagęszczenie sił przeciwnika. HIENA sprawdza punkt wyjściowy pod względem obecności przeciwnika. Na miejscu odbój oraz podsumowanie akcji. Zdobyto 1 radio, 2 mapy, 2 kompasy, karabin z kolimatorem i granatnikiem.

ufoman - dowódca HIENA

Image

_________________
Image
Image


Góra
 Profil Wyślij prywatną wiadomość E-mail  
 
 Temat postu: Re: AAR - After Action Report
PostWysłany: 2011-08-20, 18:21 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-07-03, 15:47
Posty: 2651
Miejscowość: Wrocław
AAR 19082011 - Double Agent

ZADANIE

Porwanie lub zlikwidowanie (jeśli agentem jest AI) podwójnego agenta, który stacjonuje w miejscowości Timurkalay.

Zadania dodatkowe:
1. Zniszczyć iracki posterunek drogowy.
2. Sabotaż sieci telefonicznej.

PODODDZIAŁ

ALPHA

1. ufoman (dow.)
2. Shelton (MED)

BRAVO

1. Szymanowski
2. Dawidson
3. Shoter
4. Springman

CHARLIE

1. Stan
2. Makos
3. Sjerra
4. Modry

SOKÓŁ

1. Mikkrish (pilot)

ZAMIAR DZIAŁANIA

Plan opierał się o przeniknięcie w okolice miejscowości Timurkalay(przy pomocy przewodnika), rozpoznanie dokładnego miejsca pobytu agenta, przechwycenie go i ewakuację do pozycji startowej.

PRZEBIEG OPERACJI

Całość desantuje się ze śmigłowca w Hazar Bagh (119026). BRAVO nawiązuje kontakt z przewodnikiem i zabezpiecza perymetr, CHARLIE sprawdza magazyn w którym znajduje 4 pojazdy oraz dodatkowe uzbrojenie. Konsultacja z przewodnikiem, który ma poprowadzić kolumnę omijając irackie posterunki. Kolumna wyrusza w kolejności: przewodnik, BRAVO, ALPHA, CHARLIE. Przewodnik skręca w drogę która była wcześniej opisywana jako trasa prowadząca do zasadzki, decyzja o zawróceniu kolumny i ukryciu pojazdów w 102026. W trakcie przemarszu zostaje wykryty przeciwnik na zachodzie zmierzający w naszym kierunku. Drużyna zakłada zasadzkę, podpuszczając patrol na odległość bojową i go likwiduje. Wkrótce CHARLIE wykrywa poszukiwanego agenta na zachodzie. Decyzja o oddaniu strzałów ostrzegawczych i przechwyceniu obiektu. Cel pada na ziemię, ale wkrótce rozpoczyna ucieczkę na północny zachód. CHARLIE rusza w pościg, BRAVO flankuje w celu przecięcia mu drogi. Cel zostaje raniony w nogi, BRAVO go zabezpiecza(098041), CHARLIE zostaje na osłonie, ALPHA udziela mu pierwszej pomocy. Całość powraca do pojazdów i wraca do bazy. Po przesłuchaniu, dotyczącego zadań pobocznych, obiekt zostaje odtransportowany śmigłowcem.

Dowództwo przydziela śmigłowiec(SOKÓŁ) do dyspozycji, do wykonania zadań dodatkowych. Całość zostaje przerzucona w 099040 skąd przystępuje do realizacji zadania, zniszczenia irackiego posterunku znajdującego się w Naran Darre pass. Sekcje BRAVO, CHARLIE potwierdzają obecność posterunku w 091043. BRAVO zakłada ładunki w 088042 w celu zniszczenia linii telefonicznych oraz zajmuje pozycję strzelecką w 086042. Po wywołaniu BRAVO wysadza ładunki i otwiera ogień, rozwinięte sekcje ALPHA, CHARLIE przystępują do likwidacji uzbrojonych celów(potwierdzone 9 kontaktów). BRAVO potwierdza zniszczenie słupów linii telefonicznej i powraca do pozostałych sekcji. ALPHA zauważa patrol przeciwnika na dalekim dystansie (086039), całość skokami udaje się do LZ(101040), skąd jest ewakuowana przez śmigłowiec.

ufoman, dowódca

Image

_________________
Image
Image


Góra
 Profil Wyślij prywatną wiadomość E-mail  
 
 Temat postu: Re: AAR - After Action Report
PostWysłany: 2011-08-27, 20:31 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2007-07-11, 13:16
Posty: 2016
Miejscowość: Watford / Bielsko-Biała
AAR 2608011 - Oil

ZADANIE

1. Dokonać ataku pozoracyjnego na siły przeciwnika stacjonujące w Shapur i związać walką możliwie największą liczbę oddziałów nepla w celu odciągnięcia jego uwagi od natarcia głównego na kierunku zachodnim i południowo-zachodnim.
2. Zająć północne rubieże Shapur ze szczególnym uwzględnieniem obiektów w punkcie Shapur-3


ODDZIAŁ

Wilk 1
1. Shelton
2. Shoter
Hummer M2

Wilk 2
1. Mikkrish
2. kloony
Hummer Mk19

Wilk 3
1. Szymanowski
2. Sjerra
3. Wadziu
Hummer M2

Wilk 4
1. ErTo
2. Kojee
3. ufoman
4. Stan
Hummer Mk19

ZAMIAR DZIAŁANIA

- Faza 0 - Zielona
Reorganizacja pododdziałów i utworzenie kolumny pojazdów na kierunku wschodnim.

- Faza I - Żółta
Zajęcie pozycji wyjściowych do rozpoznania sił przeciwnika; pododdziały w punktach: Wzgórze Edsona (Wilk 1), Monte Cassino (Wilk 4), Hamburger Hill (Wilk 3) oraz Niecka (Wilk 2).

- Faza II - Pomarańczowa
Obserwacja, rozpoznanie i oszacowanie sił przeciwnika obecnych w północnych obszarach Shapur. Objęcie wyznaczonych dozorów blokadą ogniową.

- Faza III - Czerwona
Atak zaczepny wiążący siły przeciwnika i odciągający jego uwagę z kierunków południowego i wschodniego.

- Faza IV - Niebieska
Przesunięcie pododdziałów na nowe pozycje z rozpoznaniem bojowym i przejęciem kontroli nad północną częścią Shapur; pododdziały w punktach: Wzgórza Golan (Wilk 1, Wilk 2), Shapur 3 (Wilk3), Niecka (Wilk 4)

Dozory ogniowe dla poszczególnych sekcji wyznaczone podczas odprawy.

Casualty Collection Point w punkcie startowym.

PRZEBIEG OPERACJI

Faza 0 oraz Faza I przebiegły w większości zgodnie z planem, dzięki wcześniejszemu zorientowaniu się pododdziałów w charakterystycznych punktach terenu podczas szkolenia.
Wyjątek stanowił Wilk 2, który nie dotarł na wyznaczoną pozycję w wyznaczonym czasie. Pozostałe pododdziały zajęły pozycje obserwacyjne i przystąpiły do Fazy II, rozpoznając w północnych obszarach Shapur kilka drużyn piechoty oraz nieprzyjacielski czołg.
Pojawienie się Wilka 2 w polu widzenia wrogich jednostek spowodowało konieczność nagłego skrócenia Fazy II i alarmowego przystąpienia do Fazy III.
Cała siła żywa nepla na przedpolu została zlikwidowana w pierwszych minutach po rozpoczęciu ataku. Współpraca pomiędzy pododdziałami w zakresie bieżącego ustalania zmieniającej się pozycji wrogiego czołgu również pozwoliła na jego szybką likwidację, dzięki czemu główny impet reakcji nieprzyjaciela został błyskawicznie załamany.
Pododdziały Wilk 4 oraz Wilk 1 przystąpiły do dalszego ostrzeliwania pojawiających się nieregularnie niedobitków. Wilk 3 nie uzyskał w tej fazie kontaktu bojowego.

Atak sił głównych na linii zachód - wschód poskutkował stworzeniem zagrożenia dla sekcji Wilk 2, zajmującej pozycję odwodową w punkcie Niecka. Wilk 2 wycofał się na pozycję Wilka 1.

Zajęcie centralnej części Shapur przez siły główne umożliwiło przystąpienie oddziału do Fazy IV.

Wilk 1 zajął pozycję na Wzgórzach Golan, Wilk 2 i Wilk 3 dokonały rajdu bojowego na pozycję Shapur 3, jednakże nagły kontratak nieprzyjaciela w tym punkcie zmusił obie sekcje do zorganizowanego odwrotu na wcześniejsze pozycje. Wilk 4 ostrzelał pozycje Shapur 3, a następnie dołączył do Wilka 1 na Wzgórzach Golan.

Sekcje Wilk 2 i Wilk 3 po reorganizacji ponowiły szturm na Shapur 3, który tym razem zakończył się sukcesem. Po wyeliminowaniu pozostałych niedobitków w Shapur 3 przy wydatnym współudziale Wilka 4 zapewniającego wsparcie dystansowe, obszar północnego Shapur został opanowany i ostatecznie zablokowany.

Strat własnych zero, jeden lekko ranny.

Zadanie zostało zrealizowane.

Shelton, CO

Image

_________________
http://www.polskilogopeda.co.uk | http://www.tomaszlibich.net
"Zmienność decyzji świadczy o ciągłości dowodzenia."


Góra
 Profil Wyślij prywatną wiadomość E-mail  
 
 Temat postu: Re: AAR - After Action Report
PostWysłany: 2011-09-17, 14:48 
Offline
CFOG Drużyna A
CFOG Drużyna A
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2010-05-20, 00:12
Posty: 234
Miejscowość: Gorzów Wlkp
AAR 16092011 LIBIA

ZADANIE

1. Rozpoznanie miejsca stacjonowania wyrzutni rakiet operacyjno-taktycznych SCUD.
2. Naświetlenie laserowe wyrzutni i wezwanie nalotu.

ODDZIAŁ

Delta 1 (sekcja dowódcza)

- Sadhu (dow. całości)
- Shelton - medyk
- Silvan - wysunięty kontroler ruchu powietrznego

Delta 2 (sekcja rozpoznawcza)

- Kojee (dow. sekcji)
- shoter
- modry
- Pit - wysunięty kontroler ruchu powietrznego

Delta 3 (sekcja szturmowa)

- ufoman (dow. sekcji)
- Jaskier
- Ice
- Jay

ZAMIAR DZIAŁANIA

Podział oddziału na dwa niezależne zespoły przeszukujące. Skryte przeszukanie z kierunku południowego na północny terenu o powierzchni ok. 2 km kw. Zlokalizowanie wyrzutni SCUD, naświetlenie jej laserowo i wezwanie nalotu precyzyjnego.
W przypadku niepowodzenia nalotu lub innych problemów, podjęcie próby samodzielnego zniszczenia celu za pomocą ładunków wybuchowych.

Punkt odwrotu (RV) wyznaczony w puncie startowym (012998).

PRZEBIEG OPERACJI

Rejon działania został podzielony na dwa sektory (zachodni i wschodni), których przeszukaniem zajęły się dwa niezależne zespoły. Sektor zachodni przeszukiwały sekcja Delta 1 i Delta 3, sektor wschodni sekcja Delta 2.
Sektor zachodni był mocno nasycony wrogą piechotą i przeszukujące go jednostki często zmuszone były unikać patroli. Wykorzystując panujące ciemności Delta 1 i Delta 3 dotarły do 001009, gdzie rozdzieliły się. Delta 1 udała się w kierunku północnym, Delta 3 dostała za zadanie przeprowadzenie zwiadu stacji benzynowej znajdującej się w centralnej części rejonu działań.
W tym czasie Delta 2 napotykając niewielką aktywność wroga przekroczyła drogę i zaczęła przeszukiwanie wschodniej części swojego sektora.

Delta 1 napotkała intensywny ruch pojazdów wroga podczas przekraczania drogi. Po szybkim oddaleniu się od drogi w kierunku północnym, Delta 1 zajęła pozycję obserwacyjną w punkcie 006018 skąd dostrzegła wyrzutnię SCUD. Wysunięty kontroler ruchu powietrznego (szer. Silvan) namierzył cel i wezwał nalot. Pierwsze podejście samolotu do celu okazało się nieskuteczne, dopiero za drugim podejściem cel został zniszczony. Nalot był w 100% skuteczny a eksplozja oprócz głównego celu uszkodziła pobliskie instalacje sanitarne wroga (namioty koszarowe).

Po nalocie sekcja Delta 2 dostała rozkaz wycofania się do punktu RV. Delta 3 zabezpieczała wycofywanie się Delty 1. Pomimo wzmożonej aktywności wrogich patroli, udało się niezauważenie dotrzeć do RV. O godz 0115 cały oddział był gotowy do ewakuacji.

Strat własnych - brak.
Zadanie wykonane zgodnie z ROE.

Sadhu, dowódca polowy operacji Libia 16092011

Materiały dodatkowe dot. wyrzutni SCUD: http://pl.wikipedia.org/wiki/R-17


Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.


Góra
 Profil Wyślij prywatną wiadomość E-mail  
 
 Temat postu: Re: AAR - After Action Report
PostWysłany: 2011-10-11, 12:08 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2006-06-07, 10:23
Posty: 153
Miejscowość: Bydgoszcz
AAR 07102011 RADAR

ZADANIE

1. Rozpoznanie i zniszczenie stanowisk radarowych.
2. Wycofać się do 111956.

ODDZIAŁ

Alpha-1 (sekcja rozpoznania)
- Pit (dow. operacji; IC)
- Shoter
- Marshal

Aplha-2 (sekcja rozpoznania)
- Sadhu (dow. sekcji; SOC-2)
- Ufoman - medyk
- Headshooter

Alpha-3 (sekcja rozpoznania)
- Kojee (dow. sekcji; SOC-1)
- Ice
- Yahoo

ZAMIAR DZIAŁANIA

Załącznik:
20111007 Radar AARzamiar.jpg


Planowana marszruta
Kolor turkusowy - Apha-1
Kolor fioletowy - Aplha-2
Kolor pomarańczowy - Alpha-3


Faza: Fox-1
Wykonać skok HALO na terenie wroga, zgrupować się w punkcie RP1=1140 9530, przygotować się do wymarszu w celu rozpoznania.

Faza: Fox-2
Wymarsz z RP1 trzema niezależnymi sekcjami rozpoznania i skryte przeszukanie trzech obszarów z domniemanymi lokalizacjami radarów. Lokalizacja radarów i nadanie koordynat do Alpha-1.

Faza: Fox-3
W przypadku nie wykrycia celów powrót do punktu zbornego RP2=1110 9440 i ponowny przegląd planu operacji.

Faza: Golf-1
Obserwacja zidentyfikowanego celu oraz wyznaczenie punktu odskoku dla sekcji.

Faza: Golf-2
Eliminacja zidentyfikowanego celu poprzez wezwanie ostrzału artylerii okrętowej lub podłożenie ładunków wybuchowych.

Faza: Golf-3
Odskok po eliminacji celu.

Faza: Hotel
Przemarsz do EVAC w kwadracie 111 956.

PRZEBIEG OPERACJI

Ok 0015 wykonano udany desant wszystkich operatorów i zbiórkę w punkcie RP1. Po ok 15 min. wszystkie sekcje przystąpiły do realizacji fazy Fox-2 i niezależnie rozeszły się w różnych kierunkach.

Alpha-1 wykonała przemarsz na N i dokonała rozpoznania na wzniesieniu Klen, ok 0030 zameldowała o zidentyfikowaniu pierwszego celu OBJ1 jako masztu antenowego i rozpoczęła przemieszczanie w celu rozpoznania z innego kierunku.
Alpha-2 wykonała przemarsz na NE i dokonała rozpoznania na kierunku miejscowości Khelm, ok 0050 zameldowała o zidentyfikowaniu drugiego celu OBJ2 jako masztu radarowego, nie potwierdziła jednak dokładnych koordynat i kontynuowała przemarsz w kierunku E. W tym czasie zanotowała bardzo dużą aktywność patroli pieszych oraz patrolowe śmigłowce wroga.
Aplha-3 wykonała przemarsz na SW i potem na S natrafiając na wrogi patrol, doszło to kontaktu ogniowego i straty jednego operatora, sekcja wykonała odskok na NW, a następnie na rozkaz Alpha-1 powróciła do RP1. Alpha-1 w tym czasie uszczegółowiła koordynaty OBJ1 i udała się z powrotem do RP1 celem połączenia z Alpha-3. Połączone sekcje ok 0100 opuściły RP1 w kierunku SE celem rozpoznania północnej części miejscowości Berezino. Poruszając się południowym skrajem lasu sekcja zanotowała wzmożoną aktywność patroli pieszych wroga oraz aktywne patrolowanie z powietrza przy użyciu dwóch śmigłowców i szperacza. Około 0130 sekcja Alpha-2 zajęła dogodną pozycję do ustalenia dokładnych koordynat OBJ2. Około 0200 połączone sekcje Alpha-1 i 3 na pozycji 1200 9500 zostały wykryte i ostrzelane przez patrol pieszy. W wyniku tego kontaktu ogniowego wszyscy operatorzy zostali ciężko ranni, niektórzy ostatnimi siłami próbowali wezwać ostrzał artylerii okrętowej na wcześniej przygotowane koordynaty OBJ1 i OBJ2 - tracą jednak przytomność i w przeciągu następnych 30 min. wykrwawiają się. W tym czasie Alpha-2, nie mogła nawiązać kontaktu radiowego z Alpha-1 przeszła do fazy Golf-2 - wezwała 3 misje ostrzału z artylerii okrętowej. Zniszczyła radar OBJ2 z sukcesem i wycofała się do punktu Evac ok. godz. 0245.

Załącznik:
20111007 Radar AAR_final.jpg


STRATY
Marshal - strata marszowa
Ice - K.I.A.
Pit - K.I.A.
Shoter - K.I.A.
Kojee - K.I.A.
Yahoo - K.I.A.

KLASYFIKACJA MISJI
zadnie wykonane częściowo

Pit, dowódca polowy operacji Radar 07102011


Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.

_________________
"Don't forget nothing" - MAJOR ROBERT ROGERS, 1759
8BZ - 8 Brygada Zmechanizowana |8R - Ósma Rangers


Góra
 Profil Wyślij prywatną wiadomość E-mail  
 
 Temat postu: Re: AAR - After Action Report
PostWysłany: 2015-03-01, 00:43 
Offline
Awatar użytkownika

Rejestracja: 2009-01-06, 09:19
Posty: 583
Miejscowość: Szczecin
20150227 - Gray Ranks
WO: http://cfog.org/viewtopic.php?f=49&t=1926

Oddział:
Czarny, Shelton, Szymanowski, Hirtus, Dany

Przygotowanie do zadania:
Drużyna rozpoznała rejon działania.
Dzięki czujności i pomysłowości poszczególnych członków zespołu dobrano optymalne stanowiska ogniowe, które jak się okazało pozwoliły na natychmiastową eliminację celu oraz oczyszczenie obszaru działania z wrogich sił.
W tej fazie na szczególną uwagę zasługuje pomysł na rozwożenie broni z użyciem cywilnego środka transportu, który jak się okazało nie wzbudził podejrzeń przeciwnika (Shelton). Warto też wspomnieć o pomyśle zasadzenia w głębi przestrzeni miejskiej i wyjścia na pozycję strzelecką po nadaniu komendy "na pozycję" (Szymanowski).

Wykonanie zadania:
Wyznaczono punkt, w którym cel zostanie wyeliminowany (przejście dla pieszych pomiędzy ratuszem, a hotelem). Operatorzy zajęli wyznaczone wcześniej pozycje.
Pojawiły się trzy problemy:
1) aprowizacyjny - w postaci braku magazynków (kwatermistrz już został przeniesiony na tyły na dodatkowe szkolenia).
2) jeden z operatorów został wykryty (skierowano wniosek o szkolenie z zakresu kamuflażu w warunkach miejskich), jednakże jego przytomność umysłu pozwoliła mu zerwać kontakt i w późniejszym okresie wrócić na pozycję. Odniesione rany nie wyeliminowały go z misji (skierowano wniosek o pochwałę).
3) wywiad źle określił program wizyty celu (skierowano wnioski o nagany).
Wszystko to nie przeszkodziło w wykonaniu misji: cel został wyeliminowany (warto zauważyć, że od komendy "ognia" do potwierdzenia eliminacji nie minęło więcej niż 5 sek.). Zadane zostały także dotkliwe straty ochronie przeciwnika.
Po wyeliminowaniu celu przeprowadzono skuteczną ewakuację do pobliskiego miejsca kultu, a następnie rozproszono oddział po okolicy.

Straty: 1 ranny (Hirtus)
Potwierdzeni zabici przeciwnicy: 10


Góra
 Profil Wyślij prywatną wiadomość E-mail  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Zamknięte forum Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 12 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group