CFOG

Cooperative Flashpoint Online Gaming
Obecny czas: 2018-10-16, 02:26

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: 20151211 - Operation Hardline [zaproszenie od Badgers]
PostWysłany: 2015-12-10, 15:23 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Szczecin
@szymanowski
Brzmi jak plan. Mi pasuje.

Profil Wyślij prywatną wiadomość E-mail  

PostWysłany: 2015-12-10, 16:30 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Sugeruję zrobić zbiórkę jednak wcześniej i pojawić się przed 21 na ichniejszym TS, co by dobre wrażenie zrobić. W miarę możliwości oczywiście.

Co do mnie to postaram się być tak wcześnie, jak tylko dam radę. W końcu przepisy ruchu drogowego i ograniczenia prędkości są po to żeby je łamać, prawda? ;)

Nie widziałem też lasu rąk chętnych na slot dowódcy...
Wezmę to na siebie, o ile nie ma nikt przeciwko i ktoś inny nie jest chętny. Aczkolwiek robię to trochę niechętnie, bo ostatni raz gadałem po angielsku ze dwa lata temu i moje zdolności mogą być obecnie a bit rusty...

@Shelton
Chłopie! Proszę! Stań na głowie, kłam, oszukuj, błagaj i co tam jeszcze będzie trzeba aby Ci się udało dotrzeć na 21 naszego i 20 Twojego.
Wiem, że masz większe i ważniejsze obowiązki, jednakże jest to dość wyjątkowa sytuacja i slot dowódcy wprost szyty na miarę na Ciebie.
Jak Ci się uda będziesz mógł zagonić mnie do najgorszej roboty i nawet słowem się nie zająknę! :mrgreen:

PostWysłany: 2015-12-10, 16:45 
Awatar użytkownika

Miejscowość: wawa
Skoro wiadomo kto dowodzi to prosze roster (co bym przekazal ilu bedzie).

PostWysłany: 2015-12-10, 20:01 
Awatar użytkownika

Miejscowość: wawa
Niestety niewiele wiem o samej grupie, acz kolega wypowiadał się o nich w miarę pozytywnie (przynajmniej po zgraniu podczas drugiej misji). Z drugiej strony dowodzący zapytany o warno nie wiedział o co chodzi. Nie znam średniej wieku, acz godziny spotkań wahające się między 18.00-18:30 GMT i ichnie _obowiązkowe_ grania co sobota sugerują, że są to ludzi młodzi ze sporą rezerwą czasu. Dodatkowo o młodzieżowym podejściu może świadczyć brak wymagań wiekowych w rekrutacji przy jednoczesnym sporym zadęciu związanym z usprawiedliwionymi/nieusprawiedliwionym obecnościami, nadawaniem sobie stopni i podawaniem rosteru 1st plt A Company, NO1/2 Sections. Więc może być różnie. Proszę mnie nie biczować jeżeli wyjdzie przedszkole i piski w głośniku. Przekazałem zaproszenie, sam nie grając z nimi ani razu.

Informacje o operacji of szefa (czy też jednego z szefów) ExpBG; Chris (http://steamcommunity.com/profiles/76561198097834897/)

1. Nie ma warno. Mapa Altis.
2. System medyczny: Basic ACE.
3. Respawn po 60 sekundach w FOB.
4. Operacja polega na dynamicznie przydzielanych misjach (cos na kształt ALIVE): zdobyc miejsce, rozminować miejsce, wysadzenie fabryki IED, patrol itd.
5. Informacje kto dowodzi i do kogo się zgłosić dostaniemy po wejściu do gry.
6. Analogicznie częstotliwości również po wejściu do gry.
7. Serwer ma 100 slotów więc miejsc nie zabraknie.
8. Nie ma żadnych specyficznych SOPów, ExpBG oczekuje po prostu wypełniania poleceń dowodzącego.
9. Przy połączeniu znajdziemy się w FOB, które jest jednocześnie PLT HQ.
10. Najprawdopodobniej będziemy działać jako drużyna, acz nie ma gwarancji czy nie dostaniemy kogoś do nas/nad nas/nie zostaniemy rozparcelowani celem wzmocnienia innych drużyn; wszystko zależy od frekwencji.
11. Po pierwszej misji rozgrywana jest druga, dla tych co chcą jeszcze.

PostWysłany: 2015-12-10, 21:56 
Awatar użytkownika

W ramach przygotowań przed wyjazdem proszę o dokładne zapoznanie się z poniższymi punktami i ich zapamiętanie:
1. Idziemy w gości, więc uszanujemy ich regulaminy i zwyczaje, oraz nie będziemy ich w żaden sposób komentować.
2. Idziemy jako zwarta ekipa z własnym etosem i zasadami, i będziemy się ich trzymać na miarę możliwości zastanej sytuacji.
3. Obowiązuje łańcuch dowodzenia. Wykonujecie tylko i wyłącznie moje rozkazy. Dowództwo wydaje rozkazy mi, ja wydaję je Wam. Od tej zasady nie ma wyjątków i kolejność ma być zachowana. Po mojej śmierci, łańcuch spada na kolejnego w łańcuchu. Przykładowo: w pojeździe HQ daje rozkaz do wysiadki, siedzicie i czekacie aż ja Wam go wydam; to samo przy szturmie; to samo przy wszystkim; w przypadku respawna obowiązują nasze zasady za wyjątkiem łączności radiowej, o ile będziemy mieli własną częstotliwość -> jeżeli tak, to próba kontaktu z dowódcą po rozkazy; jeżeli nie, to cisza w eterze.
4. Radio. Tylko i wyłącznie krótkie, treściwe i ważne komunikaty.
5. Ogólna dyscyplina na najwyższym poziomie. Jak będzie rozkaz do zbiórki w szeregu, to rzucacie wszystko co robicie i biegniecie na zbiórkę. Przy przezbrojeniu działamy szybko, bez dobierania broni pod kolor szalika, czy zabierania 25 magazynków i 17 granatów. 6 magów + 3 fragi w zupełności wystarczą.
6. Trzymamy dyscyplinę marszową i formację. Trzymamy się w kupie i nikt nie biega samopas.
7. Po zajęciu wskazanej pozycji czekasz na danej pozycji i pilnujesz perymetru, a nie biegasz gdzie chcesz, bo "tam będzie lepiej" czy inne takie. Nie! Zostajesz na pozycji, dopóki nie dostaniesz innego rozkazu.
8. Dowódca będzie informował cały oddział o otrzymanych rozkazach i sposobie ich wykonania, aby wszyscy przez cały czas miel pełną świadomość sytuacji.
9. Żadnego Rambo.

Wszystkie te zasady są Wam wszystkim oczywiście dobrze znane. Nic nowego, nic nadzwyczajnego.
Może trochę więcej dyscypliny będę od wszystkich wymagał, ale przyczyna tego leży w "meczu wyjazdowym" i tego, aby zaprezentować CFOG'a z jak najlepszej strony.
Będę potrzebował Waszej pomocy w tej misji, bo będę mieć dużo kłopotów lingwistycznych po drodze i chciałbym aby reszta działała jak w zegarku, bym mógł się skupić na samej linii dowodzenia, bez potrzeby krzyczenia typu: Czarny! Przestań szabrować trupy z granatów! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Jeżeli ich HQ będzie chciało nas podzielić, to z pomocą Silvana, będę próbował wybić im z głów takie pomysły. Jesteśmy zgraną ekipą i po stokroć wolę, abyśmy trzymali się razem. Tzw spadochroniarze, też nie będą raczej mile u mnie widziani; idę do boju tylko z ludźmi, których znam ;-)

Jeżeli macie jeszcze jakieś pomysły, czy uwagi, to piszcie! Każda pomoc się przyda.

Chciałbym też ustalić kolejność dowodzenia przed misją, aby czasu zaoszczędzić w trakcie i aby dana osoba się przygotowała, bo przecież wszyscy dobrze wiemy kto zawsze ginie jako pierwszy... :mrgreen:

PostWysłany: 2015-12-11, 08:47 
Awatar użytkownika

Wpisz mnie w łańcuch za sobą.
I nie przejmuj się za bardzo. To jest wielka niewiadoma, ale warto wziąć udział w takiej misji, chociażby żeby utwierdzić się w swojej zajebistości.
Jak ktoś zrobi popelinę (w co szczerze wątpię) to policzymy się z nim, a nie z tobą.

Granaty zbierałem, zbieram i zbierać będę! Żołnierz bez granata jest jak gość bez wódki - niby przyszedł w odwiedziny, ale nikt nie traktuje go poważnie :)

PostWysłany: 2015-12-11, 09:51 
Awatar użytkownika

No i to by było tyle w temacie trzymania dyscypliny i wykonywania rozkazów... :mrgreen:

PostWysłany: 2015-12-11, 16:39 
Awatar użytkownika

UPDATE!!! Nie będzie mnie dzisiaj!

Sprawy rodzinne.

Przepraszam.

PostWysłany: 2015-12-11, 18:27 
Awatar użytkownika

To ja przejmę dowodzenie.

PostWysłany: 2015-12-12, 14:16 
Awatar użytkownika

Wczoraj nic nie nagrałem. Przepraszam, ale zapomniałem.
Miałem taki rozgardiasz z dogadywaniem szczegółów, ogarnianiem co się dzieje i jeszcze ze "zmutowanym" radiem, że zapomniałem.

Moje wrażenia dla Krzepkiego i Sheltona:
- sama misja podobała mi się średnio, ale jestem zdania, że warto to powtórzyć za jakiś czas (może nawet wprowadzić do kalendarza co najmniej jedno tego typu spotkanie). Wpływ na takie wrażenie ma kilka czynników: multijęzyk, wrażenie że robimy za drugą linię (ale to akurat rozumiem bo byliśmy nowi), brak mojej znajomości ACE, ogólne wrażenie "padaki" i kilka innych pomniejszych. Wszystko jest do wyprostowania. Frycowe zostało zapłacone.
- zdecydowanie nie powinniśmy (przynajmniej na początku) brać do oddziału nikogo z zewnątrz. I to nie dlatego, że są gorsi czy lepsi, ale dlatego że działają nie po naszemu. A problem działania nie po naszemu wiać dopiero na miejscu.
- w tego typu misjach zdecydowanie potrzebny jest RTO. Ciężko mi się opracowywało plan pod ostrzałem, tłumaczyło go na angielski i jeszcze meldowało do dowództwa co robimy. Mi pomagał kolega Thomasson i to dużo ułatwiało.
- niestety mam też spostrzeżenie, że jeśli chodzi o dowodzenie - im więcej ludzi, tym angielski dowódcy (lub RTO) jednak musi być lepszy. Żeby wychwycić coś z bełkotu radiowego trzeba być praktykiem. Mi się na ogół udawało to ogarniać, ale jak tylko straciłem koncentrację umykały mi całe zdania.
- jakieś SOPy są faktycznie potrzebne. Ponieważ nie mam dostępu do żadnych, to opracuję - przynajmniej na swój użytek - własne dla terenów miejskich i pozamiejskich (chyba, że ktoś coś ma),
Misja zakończyła się sukcesem. Brak strat. Chociaż przypadkowo (co omówiliśmy wczoraj), to podobno sprawiliśmy dobre wrażenie.

Graliśmy też drugą misję, która podobała mi się znacznie bardziej, ale to pewnie dlatego, ze byliśmy w centrum działań i graliśmy wyłącznie jako CFOG (jeszcze raz podziękowania dla kolegi Silvana). Polegało to na przejściu przez miasto i rozbrajaniu napotkanych IED oraz opędzaniu się od cywili-pułapek. Misja zakończona sukcesem, z jedną stratą.

Jeszcze raz przepraszam wszystkich za tą wpadkę z wyciszonym radiem i dwa granaty. Znowu muszę przemyśleć układ klawiszy, bo jak się okazuje jest ryzykowny (chociaż wcześniej nigdy mi się nie zdarzyła taka sytuacja).

PostWysłany: 2015-12-15, 18:02 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Watford / Bielsko-Biała
Dzięki za info, czarny. Ja tam zawsze jestem zdania, że jak coś ma być naprawdę dobrze zrobione, to musimy to zrobić my.

Tylko ten cholerny brak czasu... W kwestii własnego ogarnięcia się bardzo liczę na przerwę między Świętami, a Nowym Rokiem, no ale zobaczymy, co z tego wyjdzie...

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 31 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość