CFOG

Cooperative Flashpoint Online Gaming
Obecny czas: 2018-06-18, 13:59

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: O tym jak chciałem z A3C pograć
PostWysłany: 2015-07-18, 21:30 
Awatar użytkownika

Miejscowość: wawa
Szukałem jakiś dodatkowych kolegów do pogrania w Arme3 na w miarę taktyczno/realistycznym poziomie w oczekiwaniu na piątki. Padło na znalezioną na google arma3coop.pl. Po zapisaniu się na stronkę nie dało się zapisać do nich na jakiś trening co by powąchać się z nimi, czy nie dzieciarnia jaka aby. Niestety, trzeba być zrekrutowanym, innych możliwości nie ma... Ech, ni nic, podanie wysmażyłem, a że zbrandowany/zxmlowany nie jestem przez żadną grupę (choć bawię się z cfogiem i badgersami), uznałem że im moje pogrywanie z wami nie będzie im przeszkadzało. Otóż d**pa, bylem w błędzie. Okazuje się, że granie z kimś innym (kto ma ts czy forum) zeruje szanse na poranie z A3C. Dosłownie na pytanie: "(...)grający (należący) do A3C nie ma prawa grać z innymi ludźmi posiadającymi swoje forum, itp" dostałem odpowiedź :"(...)Żołnierz też nie służy w dwóch Armiach jednocześnie(...)". Na tym zakończyłem moje starania się pogranie z a3c; jakoś nie uśmiecha mi się porzucać znajomych tylko aby móc należeć do jakiejkolwiek grupy.
Dziwuję się światu bardzo, że też w armie też pojawiły się grupy zamknięte o reżimie zakonu/sekty/partii politycznej.

No nic, idę pouśmiechać się do Icemana, może ten nie będzie miał nic na przeciw.

Profil Wyślij prywatną wiadomość E-mail  

Temat postu: Re: O tym jak chciałem z A3C pograć
PostWysłany: 2015-07-20, 06:48 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Szczecin
Jedną ze sporych zalet CFOG jest to, że nie mamy buló (sic!) dupy i zdajemy sobie sprawę, że przy kompie nie jesteśmy żołnierzami i możemy "służyć" w dokładnie tylu armiach w ilu nam się podoba. Chyba w całej historii odmówiono gry jednej osobie, ale to było jeszcze zanim ja dołączyłem (może Shelton będzie pamiętał detale).
W sumie dobrze, że napisałeś tego posta, bo też kiedyś myślałem żeby zobaczyć jak działa A3C. No ale jak oni używają takiej argumentacji, to podziękuję.
Dzieciarni raczej tam nie ma. Z tego co pamiętam kilka osób z CFOG-a tam przeszło. Nie próbowałem, ale wydaje mi się, że działają na podobnym poziomie jakościowym co my (kto wie - może nawet lepszym), z tą różnicą, że jak widać mają jakieś dziwne podejście do graczy.
Jakby co, to w czwartek jestem.

PostWysłany: 2015-07-20, 14:47 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Watford / Bielsko-Biała
czarny napisał(a):
Chyba w całej historii odmówiono gry jednej osobie, ale to było jeszcze zanim ja dołączyłem (może Shelton będzie pamiętał detale).

Jeśli myślimy o tej samej osobie, to był to człowiek, który posiadał wiedzę na temat możliwości uruchamiania zewnętrznych skryptów na serwerze podczas rozgrywki MP i wykorzystywał ją do cheatowania. O czym boleśnie przekonaliśmy się, kiedy podczas jednego z coopów zginął i dostał zjebkę od ErTo, po czym nad głowami zaczęły nam latać myśliwce i zrzucać bomby. Więcej się nie spotkaliśmy.

Na "polskim rynku" funkcjonuje kilka grup coopowych i chyba zbytnio nie przesadzę, jeśli powiem, że w każdej jest / są jacyś byli CFOGowcy. A są "byli" w ogromnej większości ze względu na swoje własne problemy natury personalnej wobec innych (ówczesnych) CFOGowców. Więc usłyszeć można od nich na temat CFOGa rzeczy różne. Co do reszty, podpisuję się pod Czarnym - jeśli granie gdzie indziej nie koliduje z CFOGowymi piątkami, nigdy nikt się o nic nie spinał.

Co do kwestii "jakościowej" jednak bym się nie rozpędzał. Swego czasu zorganizowaliśmy naprawdę duży event "międzygrupowy" (o nazwie (Con)Fusion - w sieci wciąż można znaleźć to i owo na jego temat), w którym uczestniczyło bodaj 5 grup, a CFOGowa nie była bynajmniej najliczniejsza. Jeśli chodzi o realizację przydzielonych zadań jednak, to pomimo dopięcia kwestii organizacyjnych na ostatni guzik, rozesłania WO znacznie wcześniej oraz naprawdę dobrej synchronizacji między przedstawicielami grup, było... pozwolę sobie użyć delikatnego słowa "niepoważnie".

Stąd brak kolejnych inicjatyw podobnego rodzaju. A potencjał był ogromny i przyznam, że do dziś mam poczucie niedosytu. Może najzwyczajniej w świecie trzeba się otworzyć na "rynek" anglojęzyczny, który z definicji daje z miejsca znacznie większy potencjał ilościowy i zdecydowanie bardziej jakościowy. Ale to temat na zupełnie osobną dyskusję - którą, proponuję, przeprowadzimy we wrześniu ;)

PostWysłany: 2015-07-21, 12:24 
Awatar użytkownika

Miejscowość: wawa
To czekam na wrzesień bo chetnie bym przyciął jak największe coopy, ang. nie problem. Ino Majeczka planuje wycieczkę na Lemnos, wiec przez cześć września może mnie nie być.

PostWysłany: 2015-07-23, 11:17 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Szczecin
Bardzo ciekawy pomysł z tą grupą anglojęzyczną.
Nawet gdyby ktoś miał problem z angielskim, to zawsze może być częścią oddziału "schowaną" w strukturach komunikacyjnych za kimś kto zna angielski.
Tzn. od biedy moglibyśmy sformować nasz, cfogowy oddział i jako interfejsy wystawić "anglików", którzy by koordynowali działania z dowództwem.
Zresztą "fire", "hands up", "go prone" czy "STFU" każdy rozumie.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości