CFOG

Cooperative Flashpoint Online Gaming
Obecny czas: 2018-09-22, 04:46

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Co o nim myślicie?
PostWysłany: 2013-11-17, 14:18 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wrocław
http://arma-3.pl/kategoria/pobieralnia/mody/

http://arma-3.pl/kategoria/pobieralnia/mapy/

Profil Wyślij prywatną wiadomość E-mail  

Temat postu: Re: Co o nim myślicie?
PostWysłany: 2013-11-18, 10:47 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Watford / Bielsko-Biała
Jeśli mówimy o multiplayerze, to osobiście nie przepadam za nieoficjalnymi modami w ogóle. Gdyż ponieważ:

1. W przeszłości mieliśmy z nimi zawsze znacznie więcej problemów, niż korzyści (kompatybilność, problemy z instalacją w różnych konfiguracjach, niewydajność).
2. W nawiązaniu do poprzedniego, mamy obecnie wystarczająco problemów innego rodzaju do rozwiązania (frekwencja, serwer), którym randomizacja klienta na pewno nie pomoże.
3. Jak już wielokrotnie udało się udowodnić w praktyce, żeby zapewnić udany wieczór, wystarczy jedna ciężarówka i odpowiedni ludzie oraz odpowiednio zaplanowana rozgrywka - wszystko inne jest tylko ozdobnikiem.

W związku z powyższym optuję jak zwykle za nieaddonowy rygor podczas tzw. "oficjalnych" CFOGowych piątków.

Co oczywiście nie przeszkadza w zabawie addonami w innym czasie - ważne tylko, by umieć selektywnie wybrać content i nie obudzić się kilka minut przed CFOGową rozgrywką z brakiem kompatybilności klienta na karku.

PostWysłany: 2013-11-18, 11:08 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wrocław
OK nie będę kombinował.

PostWysłany: 2013-11-18, 11:13 

Shelton dobrze mówi. Osobiście sam jestem negatywnie nastawiony do addonów typu nowe pojazdy/bronie, według mnie arma zapewnia wystarczająco dobry wachlarz uzbrojenia i jest z czego wybierać, szczególnie teraz gdy można podczepiać tłumiki i celowniki pod każdą broń ( W Armie 2 nie było tak różowo ).

Jedynymi addonami które wg mnie można by wziąć pod uwage to :
-Addony zwiększające immersje rozgrywki (ACRE,ACE)
-Coś co dodaje więcej obiektów do wykorzystania przez mission makera, jakieś obiekty statyczne typu budynki, namioty i tym podobne żeby dodać różnorodność do kreacji tworzonych podczas misji ( według mnie problemem w armie jest ładne wykorzystanie przestrzeni tak aby nie było widać powtarzalności obiektów)
-Jakaś ładna wyspa. Zawsze odmienia klimat.

Oczywiście zanim addony wejdą w ruch potrzebni są nam ludzie.

PostWysłany: 2013-11-19, 12:28 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Pamiętajcie, że świat nie zaczyna i nie kończy się na CFOG. Może warto na czas rozruchu zbliżyć się do grup, które serwer i ludzi mają. A dopiero z czasem postawić na swoim (jeśli okaże się to niezbędne). CFOG tworzył swoją odrębność na bazie ludzi, którzy chcieli robić coś innego, niż gdzie indziej. Ale zdaje się, te czasy już minęły i teraz jest tworem historycznym bardziej.

Co do mnie, to nie przypadła mi do gustu rozgrywka na jedynym RealOpsie na jakim byłem. Wg mnie gdzieś się zgubiło to, co mnie do cfoga przywiodło (adrenalina, planowanie, koordynacja), a pozostały dłużyzny.

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 5 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości