CFOG

Cooperative Flashpoint Online Gaming
Obecny czas: 2018-12-18, 16:52

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 44 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: PvP OFP/WGL - Gołąbek Pokoju cz.2
PostWysłany: 2008-10-20, 07:05 
Zaczynamy przygotowania do drugiej części bitwy o Nogovę.
Termin rozgrywki nie wczęsniej niż za dwa tygodnie.
Proszę o ustalenie składów USA/Rosja oraz rzecz jasna wskazanie dowódców.
Żeby nie śmiecić to można się do mnie zgłaszać na PW i ja będę tu edytował listę.

Rosja:

Głównodowdzący : maj. Black Shadow

1.Jager
2.Death
3.Marker
4.Reyhard
5.Bezo
6.Algrab
7.Cloneus
8.Erto

USA

Głównodowdzący : maj. F. von Izabelin

1.Grey
2.GROM Misiu
3.Volt
4.CMHQ_Pazur
5.CMHQ_Dexter
6.Grom
7.T-bone
8.CMHQ_Kutuzow
9.CMHQ_Widget
10.SMHQ_Shuter
11.Buby
12.CMHQ_Alek

Ostatnio edytowany przez Jager 2008-10-26, 18:13, edytowano w sumie 10 razy

Temat postu:
PostWysłany: 2008-10-20, 12:35 
Zgłoszenie wysłane.

Sugeruje by grę rozegrać w sobotę, więcej chętnych będzie.

Temat postu:
PostWysłany: 2008-10-20, 15:39 
Zgłoszenie poszło.

Jedna uwaga do ogółu - w mojej głowie zrodził się już ew. plan taktyczny bo z tego co przeczytałem/zrozumiałem mniej więcej wiem jaka będzie sytuacja :)

Ostatnio edytowany przez Black Shadow, 2008-10-20, 18:42, edytowano w sumie 1 raz

Temat postu:
PostWysłany: 2008-10-20, 15:48 
Po zastanowieniu doszedłem do wniosku że w zasadzie niechaj w drugiej części obsada pozostanie jak najbardziej zbliżona do pierwszej. Oczywiście wszyscy nowi gracze mile widziani!!!

Temat postu:
PostWysłany: 2008-10-20, 15:49 
Ja bym jednak obstawał, żeby głównodowodzący się nie zmieniał. Wszak jest to kontynuacja operacji więc logicznym będzie jeśli dalej będziesz dowodzić. Pozatym zmiana dowódcy może niekorzystnie wpłynąć na morale wojsk :)

Temat postu:
PostWysłany: 2008-10-20, 15:54 
Panowie mam proponowane terminy gry :

24 październik - piątek
25 październik - sobota
31 październik - piątek

lub dopiero w pierwszym tygodniu listopada.

Ostatnio edytowany przez Jager, 2008-10-20, 16:03, edytowano w sumie 1 raz

Temat postu:
PostWysłany: 2008-10-20, 15:59 
24 X - aj-waj. Nie za bardzo, wydaje mi się trochę za szybko... wolałbym piątek poświęcić na plan/taktykę a w sobotę zagrać

25 X - no ok

Nie chodzi mi o sprawdzony skład vetsów po stronie Rosjan :P ale to, że być może nie dam rady wyrobić się z opracowaniem planu chyba że na dzień przed ;P Treningów nie będziemy musieli robić a więc... mi pasuje, zobaczymy jak reszta

31 X - bez żadnego problemu [weekendy zawsze wolne]

Listopad - piątek/weekend tak samo

Temat postu:
PostWysłany: 2008-10-20, 16:04 
Szadoł dowodzisz. Tyle w tym temacie :)
A terminy są propozycją. Weźcie pod uwage że 1-listopad to jednak święto.
Jesli wam jednak pasuje 31 paźdz. lub 1 listopad to ok.

Temat postu:
PostWysłany: 2008-10-20, 16:07 
Odpowiada nam 31.10.08

Temat postu:
PostWysłany: 2008-10-20, 18:46 
CMHQvonIzabelin napisał(a):
Odpowiada nam 31.10.08

Potwierdzam - nam też pasuje [mówię nam może na wyrost, ale HQ pasuje na bank, reszta również powinna być :) ]

Temat postu:
PostWysłany: 2008-10-21, 12:31 
Gołąbek Pokoju cz2.
Wprowadzenie. Sytuacja strategiczna.

W wyniku potężnej bitwy pancernej pod Mokropsami siły amerykańskie utraciły pięśc pancerną oraz lotnictwo. Rosjanie uzyskali niekwestionowane panowanie w powietrzu. Dowództwo US Army uznało kontynuowanie akcji zaczepnej na terytorium kontrolowanym w pełni przez rosjan za zbyt ryzykowane. W związku z tym amerykanie dokonali taktycznego odwrotu celem przegrupowania i zajęcia lepszej pozycji wyjściowej , chronionej przez baterie plot. oraz w celu skrócenia dróg zaopatrzeniowych.
Siły rosyjskie również odniosły powazne straty wskutek czego ich mobilność została zdecydowanie ograniczona. Rosyjski sztab zadowolił się uzyskaniem panowania nad Republiką Petrovicką i wszystkie jednostki dostały rozkaz okopania sie na kluczowych pozycjach.

Tymczasem sytuacja wokół Nogovy jest patowa. Rosyjskie samoloty bombowe dalekiego zasięgu skutecznie blokują dostęp amerykańskiej flocie do wyspy. Z kolei grupa lotniskowca Nimitz szachuje rosyjskie siły morskie w rejonie. Od kilku godzin trwa bitwa morska. W rejonie wyspy znajduje się już kilka okrętów podwodnych US Navy oraz dwa krązowniki rakietowe rosyjskiej marynarki wojennej.
Sytuacja na lądzie wpływa na przebieg walk. Rosjanie dysponują lotniskiem na Nogovie a także zdobytym portem w Vidlakowie. Zdecydowanie poprawia to logistykę sił rosyjskich choć amerykanie posłali już na dno kilka frachtowców.
Jednakże szanse nadal są bardzo wyrównane. Sztab US Army uznał że ewakuacja garnizonu z Nogovy byłaby przedwczesna. Pomimo problemów zaopatrzeniowcyh jednostki bojowe NATO na wyspie nadal stanowią poważną siłę i zajmują pół wyspy.

Ostatnio edytowany przez Jager, 2008-10-21, 13:21, edytowano w sumie 1 raz

Temat postu:
PostWysłany: 2008-10-21, 13:15 
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Jager...
Odjazd na maksa - zajebista sprawa z rozwojem sytuacji i przyczynowo-skutkowością. Teraz już wiem, o co naprawdę walczę!

Profil Wyślij prywatną wiadomość E-mail  

Temat postu:
PostWysłany: 2008-10-21, 13:24 
Coś pięknego :D - zajebiste do kwadratu.

Zgłaszać się panowie i panie - chętnych zawsze mile witamy.

Temat postu:
PostWysłany: 2008-10-21, 18:16 
Ja chciałbym zgłosić protest, dlaczego od razu domyślnie nie zostałem dopisany do listy USA :P

Temat postu:
PostWysłany: 2008-10-22, 13:58 
Mam taką nieśmiałą propozycję/prośbę aby wybrac inny termin niż piątek przed Świętem Zmarłych. Nie wiem czy jest więcej takich osób jak ja (które będą się wtedy przemieszczały). Nie chce bruździć -wiec to zależy czy innym pasuje. Chciałem tylko zgłosić problem -żeby potem się nie okazało że kilka osób się nie pojawiło w związku z wyjazdem "na groby".

Myślałem o 11 listopada - jest wtedy święto państwowe i może byłby to dogodny termin na grę. może gdybyśmy zaczeli wcześniej (popołudniem) to nawet w przypadku ew awarii dałoby się to dociągnąć do końca?

To oczywiście tylko nieśmiałe sugestie.

Temat postu:
PostWysłany: 2008-10-22, 15:41 
Jakby co to mnie 11 lis odpowiada.

Temat postu:
PostWysłany: 2008-10-25, 14:14 
to wkońcu kiedy jest ten termin 31 czy 11
?

Temat postu:
PostWysłany: 2008-10-25, 16:22 
Termin gry 11 listopada. Dowódcy otrzymają rozkazy w tym tygodniu.

Temat postu:
PostWysłany: 2008-10-26, 08:58 
WAŻNE

Na mapie Nogovy teren gór znadujący się w kwadratach pionowych (dużych) od 07 do 11 i pas poziomy 09 jest niedostepny dla pojazdów kołowych. Nachylenie zbocza gór , skały uniemożliwiają w zasadzie ruch pjazdów. Jedynym szlakiem komunikacyjnym jest droga wiodąca na południe tuż koło rzeki/jeziora.

Dowódcy - proszę mi przesłać sugestie dotyczące pkt startowych poszczególnych oddziałów biorąc pod uwagę ich miejsce pobytu w chwili zakończenia pierwszej części. Nowe punkty startowe nie muszą się w 100 % pokrywać z poprzednimi pozycjami ale proszę o zachowanie rozsądku w rozstawieniu.

Temat postu:
PostWysłany: 2008-10-29, 18:45 
Rozkazy poszły do dowódców.
Majorze Izabelin się ze mną skontaktujcie w kwestii rozlokowania jednostek.
Rosjanie mają już ustalone pkt startowe. Szadoł możesz zacząć knuć :)
Powodzenia

PS w kwestii mapek do ćwiczeń proszę smiało pisać to Wam przygotuję!

Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 44 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość